ლექციიდან გაგდებული სტუდენტი - რა მოხდა ირაკლი კობახიძის ლექციაზე?! - სტუდენტს პროტესტი არ აპატიეს და აუდიტორია დაატოვებინეს
18.03.2023 ნახვები: 824
თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი, სალომე ასათიანი, „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის ლექციის ჩაშლის მცდელობაზე სოციალურ ქსელში წერს.
როგორც სალომე ასათიანი აღნიშნავს, ლექციაზე იყვნენ ადამიანები, რომლებიც ვერავინ იცნო, თუმცა ყველა ხვდებოდა, რომ პროვოკციისთვის იყვნენ მისულები.
„დილიდან ირაკლი კობახიძის ლექციას ვესწრებოდი. რამდენიმე ადამიანი იყო შემოსული, რომლებიც ვერავინ იცნო, თუმცა ყველა ხვდებოდა, რომ პროვოკაციისთვის იყვნენ ლექციაზე შემოსულები. შუა ლექციის დროს ერთ-ერთი წამოხტა და შეურაცხყოფები დაიწყო, ლექციის ჩაშლა სცადა. რა თქმა უნდა, მივაბრძანეთ აუდიტორიიდან. ლექციაც მშვიდად გაგრძელდა.
ადგილზე პროვოკატორ აქტივისტებთან ერთად „მთავარი არხის“ გადამღები ჯგუფიც იმყოფებოდა. სულ შემთხვევით როგორც ჩანს და ყველაზე საინტერესო – როგორც სხვა სტუდენტებმა გვითხრეს, უნივერსიტეტის მიმდებარე ტერიტორიიდან, გიორგი მუმლაძე, „ნაცების“ კანდიდატი რომ იყო, შიგნით მყოფებს ტელეფონით აძლევდა დავალებებს.
რას უხდიან, ან რას პირდებიან ასეთი მდაბიო დავალებების შესრულებაში, რა საცოდავად გამოიყურებოდნენ უნდა გენახათ“, – წერს სალომე ასათიანი.