ივანიშვილი - ჩვენ ჯერ კონსტიტუციით ავკრძალავთ „ნაციონალურ მოძრაობას“ და მის სატელიტ თუ მემკვიდრე პარტიებს შემდეგ კი, ომის დანაშაულის გამო, თითოეულ მოღალატეს უმკაცრესად ვაგებინებთ პასუხს კანონის წინაშე
11.10.2024 ნახვები: 484
უცხოეთიდან ზურგგამაგრებული კოლექტიური „ნაციონალური მოძრაობა“ დღესაც არეულობის საშუალებით ცდილობს ხელისუფლებაში მოსვლას და შემდეგ ქვეყნის ომსა და ქაოსში გახვევას. ეს ერთხელ და სამუდამოდ უნდა დასრულდეს. ესაა ერთ-ერთი უმთავრესი მიზეზი, თუ რატომ სჭირდებასაქართველოს, რომ 26 ოქტომბერს „ქართულმა ოცნებამ” საკონსტიტუციო უმრავლესობა მოიპოვოს, – ამის შესახებ „ქართული ოცნების“ საპატიო თავმჯდომარემ, ბიძინა ივანიშვილმა განაცხადა.
უცხოეთიდან ზურგგამაგრებული კოლექტიურინაციონალური მოძრაობადღესაც არეულობის საშუალებით ცდილობს ხელისუფლებაში მოსვლას და შემდეგ ქვეყნის ომსა და ქაოსში გახვევას. ეს ერთხელ და სამუდამოდ უნდა დასრულდეს. ესაა ერთ-ერთი უმთავრესი მიზეზი, რატომ სჭირდება საქართველოს, რომ 26 ოქტომბერსქართულმა ოცნებამსაკონსტიტუციო უმრავლესობა მოიპოვოს.
სწორედ ამ ერთიანობის ეშინია კოლექტიურნაციონალურ მოძრაობასყველაზე მეტად, რადგანქართულ ოცნებასთანდა ქართველ ხალხთან 12 წელია, უშანსოდ მარცხდება, ხოლო 26 ოქტომბერსქართული ოცნებისდიდი უპირატესობით გამარჯვება მათი დასასრულის დასაწყისი იქნება. ჩვენ ჯერ კონსტიტუციით ავკრძალავთნაციონალურ მოძრაობასდა მის სატელიტ თუ მემკვიდრე პარტიებს, რითაც გზას ახალ, ჯანსაღ პოლიტიკურ ძალებს გავუხსნით, შემდეგ კი, ომის დანაშაულის გამო, თითოეულ მოღალატეს უმკაცრესად ვაგებინებთ პასუხს კანონის წინაშე.
ერთი მხრივ, მხოლოდ ასე შეიძლება დასრულდეს ის თავსმოხვეული პოლარიზაცია, რაც ქვეყანას განვითარებაში უშლის ხელს, მეორე მხრივ კი საზოგადოებას კარგსა და უკეთესს შორის არჩევანის გაკეთების საშუალება მიეცეს!
დღესაც, კოლექტიურინაციონალური მოძრაობანგრევისა და ღალატის სიმბოლოა, ხოლოქართული ოცნებისსახით ქართველი ხალხი ირჩევს მშვიდობას, ღირსებას და კეთილდღეობას“, –  განაცხადა ბიძინა ივანიშვილმა.