Zelensky says Ukraine ready for peace, questions Russia’s intentions
ჯეიმს რიში- იმედი გვაქვს, ქართველი ხალხი აიღებს კონტროლს და გააკეთებს იმას, რისი გაკეთებაც ჩვენ გვგონია, რომ მას სურს
ჩვენ საქართველოთი ბოლო დროს იმედგაცრუებულნი ვართ და იმედი გვაქვს, რომ ქართველი ხალხი აიღებს კონტროლს და გააკეთებს იმას, რისი გაკეთებაც ჩვენ გვგონია, რომ მას სურს, - ამის შესახებ სენატის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის რესპუბლიკელმა თავმჯდომარემ, ჯეიმს რიშმა „ამერიკის ხმასთან“ განაცხადა.
რიში იმედს გამოთქვამს, რომ საქართველო გახდება დასავლეთისკენ მიმართული დემოკრატია.
„ჩვენ საქართველოთი ბოლო დროს იმედგაცრუებულნი ვართ და იმედი გვაქვს, რომ საქართველოში მცხოვრები ხალხი აიღებს კონტროლს და გააკეთებს იმას, რისი გაკეთებაც ჩვენ გვგონია, რომ მას სურს და რომ ის გახდება უკეთესი დემოკრატია, დასავლეთისკენ მიმართული დემოკრატია,“ - განაცხადა რიშმა.
გარდა ამისა, საქართველოსთან დაკავშირებით კომენტარი გააკეთა დემოკრატმა სენატორმა, ტიმ ტეინიმ, რომელიც ამბობს, რომ ამერიკული მხარე საქართველოში ყველა დემოკრატიული ნორმის წაშლით ძალიან შეშფოთებულია.
„ჩვენ ძალიან შეშფოთებულები ვართ საქართველოში ყველა დემოკრატიული ნორმის წაშლით. ეს ძალიან გვაწუხებს. ჩვენი კომიტეტის წევრები, რომელიც ევროპაზე არიან ფოკუსირებული, ამ თემაზე ხშირად საუბრობენ. ეს უკუსვლა ძალიან შემაშფოთებელია. კონკრეტულად, რა უნდა იყოს ამ ადმინისტრაციის პოლიტიკა, რომ ეს შეაკავოს და ეს ქცევა შეზღუდოს, ამას მომავალში ვიხილავთ,“ - განაცხადა ტიმ ტეინიმ „ამერიკის ხმასთან“.