Zelensky says Ukraine ready for peace, questions Russia’s intentions
ერი, რომელიც კობახიძეს ითმენს
როგორც წესი, ამ საიტზე შედარებით დიდი ანალიტიკური სტატიები და ბლოგები იბეჭდება.
თუმცა, ამჯერად, ლაკონურობის დროც მოვიდა.
გახარიას შოკისმომღველმა გადადგომამ ნათლად დაადასტურა ის, რაც აქამდე კულუარულ დონეზე ცნობილი იყო - „ქართულ ოცნებაში" დაჯგუფებების ომი მიმდინარეობს და დღევანდელი გადაწყვეტილება ერთ რამეს ნიშნავს - საკუთვრივ ბიძინა ივანიშვილის პერსონის გამოკლებით, რომლის როლიც მმართველ პარტიაში ბოლომდე გაურკვეველია, დღეს ქვეყნის რეალური მმართველი ირაკლი კობახიძეა.
ეხლა ერთი წამით შეჩერდით, ღრმად ჩაისუნთქეთ, დაიდეთ თვალწინ კობახიძეს სურათი, და უთხარით საკუთარ თავს - აი, ეს არარაობა არის დღეს ქვეყანაში გადაწყვეტილებების მთავარი მიმღები.
მასთან ერთად - სხვა ნახევრად ადამიანების კოლექცია - მდინარაძე, თალაკვაძე, ვოლსკი, ღარიბაშვილი.
წლების მანძილზე ქვეყანა ბიძინა ივანიშვილის ხუშტურებით იმართებოდა, მაგრამ ამას რაღაცა გამართლება ჰქონდა - ის კი იყო შეზღუდული გონებრივი შესაძლებლობების მქონე სოციოპატი, მაგრამ მან 6 მილიარდი დოლარი მაინც იშოვა.
რაც არ უნდა იყოს, ეს ადვილი არაა და გარკვეული თვისებებს საჭიროებს. ვაღიაროთ.
ხო და ქართველი ხალხი სწორედ ამით იმართლებდა თავს - მილიარდები აქვს, ყველას ყიდულობს, ეშმაკია, ანაკონდაა. და ა.შ.
გასაგებია.
ახლა კი აიღეთ კობახიძეს სურათი და საკუთარ თავს ჰკითხეთ - რითი იმართლებს თავს იმის გამო, რომ ეს გაურკვეველი არსება - თქვენი ცხოვრების და თქვენი შვილების მომავლის ბატონ-პატრონია?
რა არის იმის გამართლება, რომ, როგორც იტყვიან, „გოგლი-მოგლიზე გაზრდილი" დედიკოს შვილი-სოციოპატი თქვენს ცხოვრებას თავისი უბადრუკი კომპექსებიდან გამომდინარე მართავს?
იმით ხომ არა, რომ „აბა სხვა ვინ?", ან „ოპოზიცია სუსტია?" ? ვისზე სუსტია?
ერი, რომელიც კობახიძეს ითმენს - მომავლის ღირსი არაა. ის უნდა გაქრეს ისტორიიდან, და ეს იქნება ერთად-ერთი სამართლიანი განაჩენი.
ერი, რომელსაც თავზე კობახიძე, მდინარაძე, ღარიბაშვილი და ვოლსკი აზიან - მომავლის ღირსი არაა, ის უნდა გაქრეს ისტორიიდან და ეს იქნება ერთად-ერთი სამართლიანი განაჩენი.
ერი, რომელიც ამას რაიმე გამართლებას მოუძებნის - თავის ადგილს ისტორიის სანაგვეზე აუცილებლად დაიკავებს.