მიხეილ სააკაშვილი - ბრძოლა აუცილებლად უნდა გაგრძელდეს და გამარჯვებამდე მივიდეს
ევროკავშირმა რუსეთის ფედერაციის გაყინული აქტივების უკრაინის სასარგებლოდ გამოყენებისკენ კიდევ ერთი ნაბიჯი გადადგა
ევროკავშირის ელჩებმა რუსეთის ფედერაციის გაყინული აქტივებიდან მიღებული შემოსავლების უკრაინის დასახმარებლად გამოყენებას მხარი დაუჭირეს, - ამის შესახებ ინფორმაცია ევროკავშირის საბჭოს ბელგიის თავმჯდომარეობის ვებგვერზე გამოქვეყნდა.
„ევროკავშირის ელჩები ახლახან შეთანხმდნენ პრინციპში წინადადებაზე, გაყინულ აქტივებთან დაკავშირებული მოგება უკრაინის აღდგენის მხარდასაჭერად გამოიყენონ“, - აღნიშნულია ინფორმაციაში.
ამასთან, რადიო თავისუფლების ჟურნალისტი, რიკარდ იოზვიაკი აცხადებს, რომ საუბარია შეთანხმების პირველ ნაბიჯზე. კერძოდ, მისი თქმით, ევროკავშირის ელჩებმა მწვანე შუქი აუნთეს რუსეთის ფედერაციის გაყინული აქტივების უკრაინის სასარგებლოდ გამოყენებას - გაყინული რუსული აქტივებიდან თანხების ცალკე ანგარიშზე განთავსებას. „ახლა საქმეა შემდეგი ნაბიჯის შეთანხმების საკითხი: ფულის რეალურად გაგზავნა უკრაინაში“, - წერს რიკარდ იოზვიაკი.